Стартувала операція «Новорічна ялинка»

           Державна екологічна інспекція Карпатського округу розпочала щорічну природоохоронну операцію «Новорічна ялинка».

Інспекцією спільно з ГУ Нацполіції в Івано-Франківській та Чернівецькій областях, Івано-Франківським та Чернівецьким обласними управліннями лісового та мисливського господарства розроблено  плани спільних заходів щодо посилення державного нагляду (контролю) під час заготівлі та реалізації новорічних ялинок. Створені мобільні групи з державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища Карпатського округу, представників Національної поліції та держлісохорони, які проводитимуть перевірки як у місцях зростання хвойних насаджень, так і в точках продажу. Розпочато проведення перевірок щодо дотримання норм та лімітів заготівлі новорічних ялинок, перевірки по виявленню несанкціонованих вирубок, а також фактів перевезення і  незаконної реалізації новорічних ялинок.

Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Карпатського округу посилений контроль здійснюють на територіях селекційних плантацій та ділянках цінних хвойних порід, особливо – на територіях природно-заповідного фонду.

За незаконну порубку хвойних насаджень порушники будуть притягуватись до відповідальності за ст.65 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення»: штраф на фізичних осіб в розмірі від 510грн. до 1020грн., на посадових осіб – від 2550грн. до 5100грн.

Окрім того, за незаконне вирубування ялинок будуть нараховані стягнення за завдану довкіллю шкоду відповідно до «Такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу», затверджених Постановою КМУ від 23.07.2008 №665: розмір шкоди за одну незаконно зрубану ялинку діаметром стовбура до 10 см становить 519 гривень, діаметром до 14 см – 914 гривень, а до 18 см – 2347 гривень. Також за незаконну порубку або незаконне перевезення, зберігання та збут деревини може загрожувати ще й кримінальна відповідальність за статтею 246 ККУ.

За реалізацію незаконно зрубаних новорічних ялинок встановлені штрафні санкції у відповідності до статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення: штраф від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн – 1700 грн), за ті самі дії, вчинені в межах природно-заповідного фонду, передбачено штраф від 100 до 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн – 3655 грн).

Нагадуємо, що реалізація новорічних ялинок повинна проводитись лише за наявності  пластикових бирок зі штрих-кодом, що підтверджує законність їх заготівлі та реалізації, а також дозволяє покупцю дізнатись походження купленого деревця завдяки спеціальному он-лайн сервісу https://open.ukrforest.com/. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня, це може свідчити про сумнівне походження ялинки.

 Єдиним документом на право перевезення новорічних ялинок є товарно-транспортна накладна встановленого взірця з відповідними відмітками відвантажувача, видана лісогосподарським підприємством.

В передноворічний період в населених пунктах традиційно буде організовано виїзну торгівлю хвойними деревами, новорічними гілками та композиціями, де ялинки  можна  придбати на законних підставах.

Державна екологічна інспекція Карпатського округу наголошує громадянам не купувати новорічні ялинки сумнівного походження, не сприяти незаконному промислу, який завдає шкоди довкіллю!

 

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці