Розпочався нерест струмкової форелі

 

На території Івано-Франківської та Чернівецької областей розпочався нерест струмкової форелі. Державна екологічна інспекція Карпатського округу з 10 жовтня 2021 року до 01 березня 2021 року посилює заходи на водоймах в передгірських та гірських районів області з метою контролю за належним станом середовища існування, шляхів міграції та місць природного відтворення струмкової форелі.

Наказами територіальних органів Державного агентства меліорації та рибного господарства України визначено перелік водних об’єктів, де встановлено наступні обмеження: заборона усіх видів рибальства, добування водних біоресурсів,  проведення будівельних, днопоглиблювальних, вибухових, бурових робіт, видобуток гравію і піщано-гравійної суміші, заготівлі лісу на берегах, миття автотранспорту, забруднення водойм, проведення інших робіт в руслах річок та проведення змагань з рибальства.

Передусім перевірки будуть спрямовані на недопущення та припинення випадків браконьєрства, а також відбуватиметься посилений контроль  за якістю води, в тому числі за очисткою промислових і побутових стічних вод, недопущенням забруднення та засмічення водоохоронних зон і прибережних смуг. Особливу увагу екологічна інспекція буде звертати на виявлення та припинення несанкціонованого вибору піщано-гравійної суміші з водних об’єктів та фактів трелювання деревини по гірських потоках.

Порушники будуть притягуватися до адміністративної відповідальності,  розмір штрафу – до п'ятдесяти  неоподатковуваних   мінімумів   доходів  громадян з  конфіскацією знарядь  і  засобів  вчинення  правопорушення.  Також природоохоронним законодавством передбачено нарахування завданої довкіллю шкоди.

Інспекція готова залучати до співпраці громадськість, природоохоронні організації, органи місцевого самоврядування, щоб спільно забезпечити ефективний захист нерестуючої форелі – особливого представника іхтіофауни Карпатського регіону.

 

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці