Завершено планову перевірку білоберізької сільської ради

 Працівники Державної екологічної інспекції Карпатського округу завершили планову перевірку Білоберізької селищної ради на виконання нею делегованих повноважень в галузі охорони навколишнього природного середовища з 9 по 20 березня 2026 року.

За результатами державного контролю встановлене наступне:

-Проекти землеустрою зі встановлення меж прибережних захисних смуг вздовж водних обʼєктів (організація винесення меж в натуру) Білоберізькою сільською радою не розроблялися та не затверджувалися.

-Плани земельно-господарського устрою територій населених пунктів та плани зонування на території громади не розроблялися та не затверджувалися.

-Стратегічна екологічна оцінка містобудівної документації на території  Білоберізької сільської територіальної громади не проводилася.

 

При візуальному обстеженні території села Устеріки Білоберізської сільської

ради:

- на березі річки Черемош (навпроти школи) виявлено факт засмічення земель водного фонду побутовими відходами;

- біля Млинського Струмка (притока річки Черемош, біля цеху по виготовленню паливних брикетів) виявлено факт засмічення земель водного фонду тирсою та щепою;

- біля річки Черемош виявлено факт засмічення земель водного фонду побутовими відходами та тирсою.

 

Спеціалістами Державної екологічної інспекції Карпатського округу проведено обміри меж розміщення відходів, визначено їх площу, обʼєм та складено схему.

 

Під час обстеження річок з їх притоками та струмків на території громади відібрано проби поверхневих вод не встановлено перевищення нормативів ГДК.

 

Виявлено незаконну зрізку зелених насаджень. У с. Стебні на землях комунальної власності знищено одне сироростуче дерево (тополя), шкода становить 8 800 грн. Роботи проведено без необхідних документів, що є порушенням чинного законодавства.

 

Таким чином, Білоберізькою сільською радою здійснюється недостатній контроль за додержанням вимог природоохоронного законодавства, використанням і охороною природних ресурсів місцевого значення, відтворенням лісів відповідно до делегованих повноважень.

 

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці