Звіт про роботу за 2024 рік

Державна екологічна інспекція Карпатського округу є міжрегіональним територіальним органом Державної екологічної інспекції України. Наказом Державної екологічної інспекції України від 29.03.2019 №113 встановлено, що Державна екологічна інспекція України здійснює свої повноваження на території Івано-Франківської та Чернівецької областей через утворений у відповідному порядку міжрегіональних територіальний орган – Державну екологічну інспекцію Карпатського округу.

Робота інспекційних підрозділів у звітному періоді здійснювалася відповідно до затвердженого переліку центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, які планується перевірити у 2024 році, завдань та доручень Держекоінспекції, на підставі розгляду звернень та скарг громадян, звернень правоохоронних органів; представники Інспекції беруть участь у роботі комісій, робочих груп тощо.  

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Карпатського округу впродовж січня-грудня 2024 року проведено 30 планових перевірок, 10 позапланових перевірок органів місцевого самоврядування та 6 позапланових перевірок суб’єктів господарювання, а саме: ТОВ «Іспас Прогрес Буд», ТОВ «Лужанський спиртовий завод», Галицький НПП, філія «Кутське лісове господарство» ДСГП «Ліси України» , ТОВ «Українська видобувна компанія» та філії Державної установи «Центр охорони здоров’я державної кримінально-виконавчої служби України» у Чернівецькій, Івано-Франківській, Закарпатській та Тернопільській областях. В ході планових та  позапланових заходів у сфері охорони навколишнього природного середовища на території Івано-Франківської та Чернівецької областей проведено 763 ресурсних перевірок (перевірка ОМС, розгляд звернень громадян, обстеження, заходи по охороні біоресурсів, операція Первоцвіт, Новорічна ялинка тощо). Складено 1223 протоколів, в тому числі 15 з яких передано для розгляду до судових органів. До адміністративної відповідальності притягнуто 1223 особи, в тому числі 5 – за протоколами складеними єгерською службою УТМР Івано-Франківської області, 6 осіб за рішенням суду ( 2 особи за матеріалами 2023 року та 4 особи за матеріалами 2024 року) та 4 особи за протоколами складеними державними інспекторами з охорони довкілля. Сума накладених штрафів складає 251,413 тис.грн., сума стягнутих штрафів – 249,373 тис.грн. Стягнення штрафів станом на 31.12.2024 складає 99%.

Впродовж січня –грудня 2024 року за порушення вимог природоохоронного законодавства нараховано завданих довкіллю збитків на загальну суму 291076,551 тис. грн.

Пред’явлено 45 претензій та позовів на загальну суму 152777,839 тис. грн., відшкодовано 47 - на загальну суму 17529,355 тис. грн., в тому числі у примусовому порядку 16774,847 тис.грн.

До правоохоронних органів для подальшого реагування та встановлення винних осіб передано 69 матеріалів, по яких відкрито 38 кримінальних проваджень.

Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Карпатського округу 101 раз залучались як спеціалісти різними правоохоронними органами в рамках кримінальних проваджень, з них 5 разів по воєнній агресії.

 1 .  Контроль за охороною і використанням водних ресурсів

 Впродовж  звітного періоду проведено 62  ресурсні перевірки, за порушення вимог Водного кодексу України 102 особи притягнуто до адмінвідповідальності на загальну суму штрафів 11,985 тис. грн. За матеріалами попередніх років в примусовому порядку стягнуто 507,594 тис.грн. збитків завданих довкіллю та державі. Розраховано екологічної шкоди  у розмірі 4971,989 тис. грн. Пред’явлено 1 претензію на 4971,989 тис. грн. про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок самовільного використання водних ресурсів з підземних джерел за відсутності дозвільних документів КП «Калуська енергетична компанія» Калуської міської ради.

 В порядку ст. 214 КПК України, до правоохоронних органів передано 10 матеріалів, зокрема:

- В ході проведення планової перевірки відібрано проби поверхневих вод річки Прутець в с. Поляниця Надвірнянського району. За результатами лабораторних досліджень проб вод встановлено перевищення нормативів гранично допустимих концентрацій. Виходячи із зазначеного, поверхневі води забруднюються, змінюються природні властивості води, що створює небезпеку для довкілля, загибелі риб та інших представників водної фауни, у т. ч. ікри та мальків, місць їх розмноження і проживання, що є порушенням Водним кодексом України, Законами України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про оцінку впливу на довкілля», «Про стратегічну екологічну оцінку». У зв'язку із вищенаведеним матеріали скеровано до ГУНП в Івано-Франківській області. Відкрито кримінальне провадження.

- При комісійному обстеженні Угринівської сільської ради щодо забруднення потічка безіменного витоками з дощового колектора, відібрано проби стічних вод. За результатами лабораторних досліджень встановлено факт забруднення поверхневих вод по показниках амонію, ХСК та БСК5. Вищенаведене свідчить про забруднення поверхневих вод та є порушенням ст.95 Водного кодексу України. Вищевказані факти містять ознаки злочину, передбаченого ч. 1 ст. 242 Кримінального кодексу України. Матеріали скеровано до ГУНП в Івано-Франківській області.

- Під час обстеження прибережної смуги р. Луква на території села Боднарів, виявлено випуск каналізаційних стічних вод у р. Луква від очисних споруд та відібрано проби стічних вод із випуску стічних вод в р. Луква. За результатами лабораторних досліджень стічних вод у поверхневий водний об’єкт (р.Луква) потрапляють стічні води із значним вмістом забруднюючих речовин: амоній – 55,17 мг/дм3 , ХСК - 226 мг/дм3 , нітрити – 0,13 мг/дм3 , фосфати - 15,62 мг/дм3 , завислі речовини - 33 мг/дм3 , сухий залишок – 581 мг/дм3 , що є порушенням ст. 70 Водного кодексу України. Оскільки забруднення р. Луква загрожує навколишньому природньому середовищу та створює небезпеку життю та здоров’ю людей,  матеріали скеровано до ГУНП в Івано-Франківській області та Івано-Франківської обласної прокуратури. Відкрито кримінальне провадження.

-На виконання доручення Державної екологічної інспекції України №937 від 13.06.2024 щодо ймовірного порушення природоохоронного законодавства з боку гр. Матвієнка Д.О. за адресою участок Прелуки 364, с. Поляниця, Надвірнянського району Івано-Франківської області проведено комісійне обстеження, згідно якого встановлено несанкціонований скид стічних вод та відібрано проби стічних вод з несанкціонованої труби, а також поверхневі води річки Прутець. У стічних водах встановлено високий вміст наступних речовин: амоній, фосфати, хімічне споживання кисню (ХСК), завислі речовини. На підставі вищевикладених фактів, та у зв’язку із порушенням правил охорони вод вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч. 1 ст. 242 Кримінального кодексу України. Матеріали скеровано до ВП № 1 (м. Яремче) Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області. Відкрито кримінальне провадження.

- За результатами державного нагляду (контролю) в частині здійснення делегованих органами виконавчої влади повноважень у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів Снятинською міською радою, відібрано проби поверхневих вод річки Прут в межах м. Снятин. За результатами лабораторних досліджень проб вод встановлено перевищення нормативів ГДК. Матеріали скеровано до ГУНП в Івано-Франківській області та Івано-Франківської обласної прокуратури. Відкрито кримінальне провадження;

- Під час розгляду електронного звернення громадянина Риндича Б.Л. щодо забруднення поверхневих водних об’єктів, яке надійшло на офіційний ресурс Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України “Екозагроза”, виявлено зафіксовано перевищення нормованих ГДК забруднюючих речовин в поверхневих водах р. Тлумач. Матеріали скеровано до ГУНП в Івано-Франківській області та Івано-Франківської обласної прокуратури. Відкрито кримінальне провадження

- Під час розгляду звернення громадянина Мазура В.В., яке надійшло на урядову «Гарячу лінію» щодо забруднення водних об’єктів відходами виробництва на території с. Конюшки Рогатинської міської ради зафіксовано перевищення нормованих значень ГДК забруднюючих речовин в поверхневих водах безіменного струмка в місці випуску стічних вод. Матеріали скеровано до ГУНП в Івано-Франківській області та Івано-Франківської обласної прокуратури. Відкрито кримінальне провадження.

-У ході проведення комісійного обстеження щодо перевірки фактів наведених у зверненні громадянина з приводу ймовірного забруднення річки Мольниця поблизу автомобільного мосту вул. Кармелюка, 43 м. Чернівці, працівниками Інспекції відібрано проби поверхневих вод річки Мольниця (притока річки Прут). За результатами проведених досліджень встановлено забруднення поверхневих вод річки Мольниця (притока річки Прут) відповідно до гранично допустимих концентрацій. За даним фактом із ознаками злочину передбаченого ч. 1 ст. 242 Кримінального кодексу України Інспекцією направлено повідомлення про злочин в порядку ст.214 КПК України Головному управлінню Національної  поліції в Чернівецькій області.

-За результатами проведеного державного нагляду (контролю) делегованих повноважень Хотинської територіальної громади Дністровського району Чернівецької області, працівниками Інспекції на підставі проведеного інструментально-лабораторного контролю встановлено забруднення поверхневих вод річки Дністер відповідно до гранично допустимих концентрацій.  За даним фактом із ознаками злочину передбаченого ч. 1 ст. 242 Кримінального кодексу України Інспекцією направлено повідомлення про злочин в порядку ст.214 КПК України Головному управлінню Національної  поліції в Чернівецькій області. Відкрито кримінальне провадження.

-В ході проведеного планового заходу (контролю) Кельменецької ТГ встановлено факт забруднення поверхневих вод річок Дністер та Рамаданка, а саме:

-річка Рамаданка, ліва притока р.Сурша, басейн річки Дністер 500м та 700м нижче вул.Нова селища Кельменці Кельменецької ТГ Дністровського району Чернівецької області;

Річка Дністер, а адмінмежах села Дністрівка, села Грушівці, села Мошанець, села Макарівка Кельменецької ТГ Дністровського району Чернівецької області. За даним фактом із ознаками злочину передбаченого ст. 242 Кримінального кодексу України Інспекцією направлено повідомлення про злочин в порядку ст.214 КПК України Головному управлінню Національної  поліції в Чернівецькій області. Відкрито кримінальне провадження.

В інтересах Державної екологічної інспекції Карпатського округу, Івано-Франківською обласною прокуратурою виставлено позов до КП «Калуська енергетична компанія» Калуської міської ради» про стягнення збитків завданих державі порушенням природоохоронного законодавства у сумі 4971,989 тис. грн.

 2.      Контроль за охороною атмосферного повітря

            Впродовж січня-грудня 2024 року у сфері охорони атмосферного повітря проведено 20 ресурсних перевірок, в тому числі 1 позапланова перевірка ДП «Лужанський спиртовий завод».  За порушення вимог Закону України «Про охорону атмосферного повітря» 36 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності на загальну суму штрафів 4,386 тис. грн., які  сплачено в повному обсязі. За матеріалами попередніх років в примусовому порядку стягнуто 3445,456тис.грн. збитків завданих довкіллю та державі.

3.      Контроль за поводженням з відходами і хімічними речовинами

      За січень-грудень 2024 року у сфері поводження з відходами та хімічними речовинами проведено 174 ресурсних перевірок, до адміністративної відповідальності  притягнуто 434 особи на загальну суму 80,223 тис.грн, які сплачено в повному обсязі.

4.      Контроль за охороною і використанням земель водного фонду

З початку року проведено 15 ресурсних перевірок. Складено 2 протоколи на суму 0,935 тис.грн., які сплачено. 5 матеріалів передано в правоохоронні органи по яких відкрито 4 кримінальних провадження, а саме:

-За результатами планової перевірки Поляницької сільської ради, при натурному огляді території встановлено факт будівництва нового мосту в охоронній зоні річки Богдан (притока річки Прутець-Яблуницький) в селі Поляниця, участок «Прохідний», що є порушенням статей 60, 61 Земельного кодексу України, статей 88, 89 Водного кодексу України, статей 35, 48 Закону України «Про охорону земель», Постанови Кабінету Міністрів України від 12.07.2005 № 557 «Про затвердження Порядку видачі дозволів на проведення робіт на землях водного фонду». У зв'язку із вищенаведеним матеріали скеровано до ГУНП в Івано-Франківській області в порядку ст. 214 КПК України.  Відкрито кримінальне провадження.

-За результатами планової перевірки Ворохтянської селищної ради встановлено, що неналежний контроль за додержанням законодавства про охорону навколишнього природного середовища на підконтрольній території та подальше реагування на існуючі порушення. Встановлено наявність об’єктів нерухомості в межах прибережної захисної смуги річки Прут та її приток, що є  порушенням вимог статті 60 Земельного кодексу України, статті 88 Водного кодексу України. У зв'язку із вищенаведеним матеріали скеровано до ГУНП в Івано-Франківській області в порядку ст. 214 КПК України. Відкрито кримінальне провадження.

- За результатами державного нагляду (контролю) в частині здійснення делегованих органами виконавчої влади повноважень у сфері охорони  навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів Вигодською селищною радою при натурному обстеженні прибережної захисної смуги річки Мізунка зафіксовано факт будівництва в прибережній захисній смузі бетонних конструкцій (ззовні схоже на початок будівництва мостового переходу). Зі слів посадових осіб Вигодської селищної ради звернення щодо погодження проведення робіт на землях водного фонду в межах прибережних захисних смуг на території Вигодської сільської ради не надходило. Відповідно до вимог пункту 10 частини 3 статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» планова діяльність з проведення робіт з розчищення і днопоглиблення русла та дна річок, берегоукріплення, зміни і стабілізації стану русел річок підлягає оцінці впливу на довкілля. Таким чином, будівництво в межах прибережної захисної смуги річки Мізунка здійснюється без дозвільних документів, що є порушенням статей 60, 61 Земельного кодексу України, статей 88,89 Водного кодексу України. На підставі вищевикладених фактів, території Вигодської селищної ради Івано-Франківського району вбачаються ознаки злочинів, передбачених статтями 236, 2392 Кримінального Кодексу України. Матеріали скеровано до ВП № 1 (м. Долина) Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області.

- За результатами проведеного комісійного обстеження русла струмка без назви правої притоки I порядку р. Драдіште та його приток на території Вашковецької сільської територіальної громади Дністровського району Чернівецької області за участю представників Вашковецької сільської територіальної громади Дністровського району   Чернівецької області, Державної екологічної інспекції Карпатського округу, Басейнового управління водних ресурсів річок Прута та Сірету виявлено ряд порушень вимог природоохоронного законодавства.

Згідно ч.1 ст. 58 Земельного Кодексу України та ст. 4 Водного Кодексу України  землі зайняті річками, прибережними захисними смугами вздовж річок та навколо водойм визначені, як землі водного фонду. Природоохоронним законодавством встановлено обмеження господарської діяльності щодо використання земель водного фонду, зокрема і у прибережних захисних смугах уздовж річок та навколо водойм, у тому числі забороняється облаштування чи будівництво будь-яких споруд, складування причіпного сільськогосподарського обладнання, інвентарю та техніки, металевих бочок тощо. Таким чином, чинним законодавством встановлено особливий правовий режим використання земель водного фонду.

На підставі вищевикладеного та у зв’язку з ймовірним умисним знищенням або пошкодженням невідомими особами територій, земель водного фонду взятих під охорону держави прибережних захисних смуг та русла струмка без назви правої притоки I порядку р. Драдіште та його приток всупереч установленому законом порядку на території Вашковецької сільської територіальної громади Дністровського району Чернівецької області вбачаються ознаки злочину передбаченого ст.ст. 252, 356 Кримінального кодексу України. Інспекцією направлено повідомлення про злочин в порядку ст. 214 КПК України до Дністровського  РВП ГУНП в Чернівецькій області для подальшого реагування та встановлення винних осіб. Відкрито кримінальне провадження, яке 30.12.2024 закрите на підставі п.2ч.1 ст284 КПК України.

За результатами розгляду  звернення  гр. Щербаня  П.Я. щодо обстеження земельних ділянок в с. Рожнів по вул. Гавуки та с. Рожнів урочище  «Чернятин» встановлено, що земельна ділянка в с. Рожнів по вул. Гавуки  розташована на території колишнього господарського двору має кадастровий номер 2623685201:01:003:0359 та цільове призначення її – для рибогосподарських потреб. Вказана земельна ділянка, гідротехнічна споруда, ставок, господарські приміщення використовуються СФГ «Прикарпаття» для ведення господарської діяльності, в тому числі розведенні ВРХ, свиней та ведення рибного господарства. Фактичним користувачем земельної ділянки не представлена документація, яка свідчить про право власності чи користування вказаною земельною ділянкою. Крім того, встановлено, що доступ до прибережної захисної смуги р. Мельниця для загального водокористування заблокований, що є порушенням статей 60, 61 Земельного кодексу України, статей 88, 89 Водного кодексу України.

Також проведено обстеження земельної ділянки в с. Рожнів урочище  «Чернятин», яка перебуває в користуванні СФГ «Прикарпаття» та використовується для обслуговування гідроспоруд та ставків по розведенню та вирощуванню риби. У ході обстеження виявлено, що будівництво в межах прибережної захисної смуги р. Мельниця в межах розміщення земельної ділянки кадастровий номер 2622385201:01:003:0359 здійснюється без дозвільних документів, що є порушенням статей 60, 61 Земельного кодексу України, статей 88, 89 Водного кодексу України.

На підставі вищевикладених фактів та у зв’язку із самовільним будівництвом будівель або споруд (гідротехнічних споруд)  а самовільно зайнятій земельній ділянці службовими особами СФГ «Прикарпаття», вбачаються ознаки злочину,  передбаченого ч. 3 ст. 1971 Кримінального кодексу України. Матеріали скеровано до ГУНП в Івано-Франківській області. Відкрито кримінальне провадження.

 5.      Контроль за охороною та раціональним використанням земель

Впродовж звітного періоду у сфері використання та охорони земельних ресурсів проведено 60   ресурсних перевірок, за виявлені  порушення  притягнуто до адміністративної відповідальності 90 осіб на загальну суму штрафів 18,241 тис. грн., які сплачено в повному обсязі. За забруднення та засмічення земель, підраховано збитки завдані державі на загальну суму 185897,027 тис.грн. У судовому порядку за матеріалами попередньо проведених перевірок з ТзОВ «Костанза» стягнуто екологічної шкоди  532,806 тис. грн.

15 матеріалів передано в правоохоронні органи для подальшого реагування ти встановлення винних осіб. Відкрито 5 кримінальних провадження, а саме:

-В ході розгляду звернення громадянина встановлено факт забруднення та засмічення земельно ділянки біля діючого сміттєзвалища в селі Тарашани Чернівецького району Чернівецької області. За виявлені порушення нараховано збитки завдані державі та довкілля на суму 30,463 тис. Для подальшого реагування та встановлення винних осіб матеріали передано до правоохоронних органів.

-Під час розгляду звернень громадян, які надійшли через вебзастосунок ЕкоЗагроза на території Магальської ОТГ Чернівецького району Чернівецької області встановлено факти засмічення та забруднення земель. 3 (три) матеріали передано в правоохоронні органи, які долучено до одного кримінального провадження. Також до даного кримінального провадження долучено  2 матеріали, а саме: в серпні 2024 року отримано нормативно грошову оцінку 2 земельних ділянок, які були засміченні та забрудненні на території Магальської ТГ ( факти засмічення та забруднення встановлено в ході розгляду звернень громадян, які надійшли через вебзастосунок ЕкоЗагроза №001114 та №001088). Інспекцією підраховано збитки, а саме: збитки по засміченню та забрудненню земельної ділянки по зверненню №001088 становлять 232185,6грн, а також збитки по зверненню №001114 становлять 24311,66 грн. 2 даних матеріали передані до Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області для подальшого реагування та встановлення винних осіб.

-Під час розгляду звернення громадянки, в адміністративних межах м. Чернівці по вул. Чорнобаївська, встановлено факт забруднення землі. Матеріали для подальшого реагування та встановлення винних осіб передано в правоохоронні органи.

-                     Під час розгляду звернення громадянина, яке надійшло через вебзастосунок ЕкоЗагроза, підтверджено складування відходів невідомого походження на території м. Калуш, вул. Івана-Франка 6, Івано-Франківської області, що здійснюється з порушенням статей  91,96,163,164,167 Земельного кодексу України, статей, статей 35,36,46 Закону України «Про охорону земель», статей 57,58 Закону України «Про управління відходами». Розраховано екологічної шкоди на суму 24289,676 тис. грн. У зв'язку із вищенаведеним направлено матеріали для прийняття рішення про внесення відомостей до ЄРДР. Відкрито кримінальне провадження.

-                     Під час розгляду звернення громадянина, яке надійшло через вебзастосунок ЕкоЗагроза з метою верифікації фактів забруднення земель та навколишнього природного середовища внаслідок складування відходів на території м. Калуш, вул. Промислова, Івано-Франківської області при натурному обстеженні земель виявлено наявність насипів під відкритим небом глиноподібної та сипучої речовини невідомого походження. Встановлено факт засмічення, яке призвело до забруднення земель. Розраховано екологічної шкоди на суму 160199,840 тис. грн. Таким чином, складування відходів невідомого походження здійснюється з порушенням статей 91,96,163,164,167 Земельного кодексу України, статей, статей 35,36,46 Закону України «Про охорону земель», статей 57,58 Закону України «Про управління відходами». У зв'язку із вищенаведеним, матеріали скеровано до ГУНП в Івано-Франківській області для прийняття рішення про внесення відомостей до ЄРДР. Відкрито кримінальне провадження.

-          В ході проведеного планового заходу Вижницької ТГ, було  зафіксовано засмічення невідомими особами земельних ділянок твердими побутовими відходами в районі с. Іспас та Мілієвє на території Вижницької міської територіальної громади. Відділом інструментально-лабораторного контролю Інспекції відібрано проби ґрунту та проведено вимірювання показників складу та властивостей ґрунтів, де було виявлено також їх забруднення хлоридами, амонієм, нітратами. Інспекцією здійснено розрахунок шкоди завданий державі на суму 278622,95грн. Матеріали передані з повідомленням про злочин в порядку ст. 214 КПК України до ГУ Національної поліції в Чернівецькій області для встановлення винних осіб та подальшого реагування. Відкрито кримінальне провадження.

-В ході проведеного планового заходу Недобоївської ТГ було  зафіксовано факти засмічення та забруднення 3 земельних ділянок скоєних невідомими особами, по яких відкрито 1 кримінальне провадження:

1. Несанкціоноване сміттєзвалище твердих побутових відходів  площею 4515,07 м2 (ширина 37,1 м, довжина 121,70 м ) в межах населеного пункту с. Недобоївці Дністровського району Чернівецької області, урочище «Вітряки» утворене невстановленими особами, що є порушенням ст.15 Закону України «Про управління відходами» дана земельна ділянка знаходиться в комунальній власності Недобоївської сільської ради та межує із земельними ділянками з кадастровими номерами 7325085600:02:004:0385 та 7325085600:02:004:0169 (довідка №661 від 19.09.2024 року).  За виявлені порушення нараховано збитки завдані державі та довкілля на суму 515,565 тис.грн. Матеріали передані з повідомленням про злочин в порядку ст. 214 КПК України до ГУ Національної поліції в Чернівецькій області для встановлення винних осіб та подальшого реагування.

2. Несанкціоноване сміттєзвалище твердих побутових відходів площею 778,47 м2 (ширина 23,1 м, довжина 33,70 м ) поза межами населеного пункту с. Долиняни Дністровського району Чернівецької області, урочище «Газокомпресорна» утворене невстановленими особами, що є порушенням ст.15 Закону України «Про управління відходами» дана земельна ділянка знаходиться в комунальній власності Недобоївської сільської ради та межує із земельними ділянками з кадастровими номерами 7325082400:02:002:0258 та 7325082400:02:002:0270 (довідка №662 від 19.09.2024 року). За виявлені порушення нараховано збитки завдані державі та довкілля на суму 85,826 тис.грн. Матеріали передані з повідомленням про злочин в порядку ст. 214 КПК України до ГУ Національної поліції в Чернівецькій області для встановлення винних осіб та подальшого реагування.

3. Несанкціоноване сміттєзвалище твердих побутових відходів площею 891,42 м2 (ширина 24,9 м, довжина 35,80 м) в межах населеного пункту с. Зарожани Дністровського району Чернівецької області, утворене невстановленими особами, що є порушенням ст.15 Закону України «Про управління відходами» дана земельна ділянка з кадастровим номером 7325082600:01:001:0523 знаходиться в комунальній власності Недобоївської сільської ради (довідка №660 від 19.09.2024 року). За виявлені порушення нараховано збитки завдані державі та довкілля на суму 103,739 тис.грн. Матеріали передані з повідомленням про злочин в порядку ст. 214 КПК України до ГУ Національної поліції в Чернівецькій області для встановлення винних осіб та подальшого реагування.

-В ході проведеного планового заходу Кельменецької ТГ було зафіксовано факти засмічення та забруднення 2 земельних ділянок скоєних невідомими особами:

1. Засмічення твердими побутовими відходами та забруднення хлоридами, амонієм, нітритами, фосфором земельної ділянки суміжної з кадастровими номерами 7322082000:02:001:0365, 7322082000:02:001:0371 Вартиковецького старостинського округу Кельменецької сільської ради Дністровського району Чернівецької області. За виявлені порушення нараховано збитки завдані державі та довкілля на суму 62,004тис.грн. Матеріали передані з повідомленням про злочин в порядку ст. 214 КПК України до ГУ Національної поліції в Чернівецькій області для встановлення винних осіб та подальшого реагування.

2. Засмічення твердими побутовими відходами та забруднення хлоридами, амонієм, нітритами, фосфором земельної ділянки суміжної з кадастровими номерами 7322082000:02:001:0180, 7322082000:02:001:0181, 7322082000:02:001:0131 Вартиковецького старостинського округу Кельменецької сільської ради Дністровського району Чернівецької області. За виявлені порушення нараховано збитки завдані державі та довкілля на суму 74,793тис.грн. Матеріали передані з повідомленням про злочин в порядку ст. 214 КПК України до ГУ Національної поліції в Чернівецькій області для встановлення винних осіб та подальшого реагування.

 

6.      Контроль  у сфері охорони надр

            У протягом 2024 року проведено 12 ресурсних перевірок у сфері охорони надр. Складено 4 протоколи, до адміністративної відповідальності притягнуто 4 особи на загальну суму штрафів 6,800 тис. грн., які сплачено. Підраховано збитки та виставлено 1 претензію на суму 5,835 тис.грн., яку відшкодовано в добровільному порядку.

Крім того, заявлено позов у  кримінальному провадженні (незаконний вибір гравійно піщаної суміші та незаконне заволодіння ґрунтовим покривом (поверхневим шаром) земель обсягом 5474,36 м3) на суму  63197920,21 грн.

До правоохоронних органів надіслано 1 повідомлення про злочин щодо незаконного видобування корисних копалин, а саме гравійно-піщаної суміші в адмінмежах с.Бояни Чернівецького району Чернівецької області. По даному факту відкрито 1 кримінальне провадження, 23.09.2024 закрите на підставі п.2ч.1 ст284 КПК України.

7.      Контроль за охороною, використанням та відтворенням рослинного світу

У звітному періоді державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Карпатського округу проведено 186 ресурсних перевірок. За порушення вимог природоохоронного законодавства щодо використання та відтворення рослинного світу складено 218 протоколів, з яких 6 передано на розгляд до судових органів. До адміністративної відповідальності притягнуто 216 осіб, в тому числі 4 особи притягнуто до відповідальності за рішенням суду: за матеріалами 2023 року: 1 особа на 510 грн та 1 особа у вигляді попередження та за матеріалами 2024 року: 1 особа на 1700 грн та 1 особа у вигляді попередження. Загальна сума штрафних санкцій становить 92,582 тис. грн. Нараховано 12156,079 тис. грн. завданої довкіллю шкоди. Пред’явлено 38 претензію та позов на загальну суму 1229,045 тис. грн.  До державного бюджету сплачено  претензії та позовів на загальну суму  4474,064 тис.грн.

31 матеріал передано в правоохоронні органи для подальшого реагування та встановлення винних осіб. Відкрито 15 кримінальних провадження.

В інтересах Державної екологічної інспекції Карпатського округу, Коломийською окружною прокуратурою виставлено позов

-до АТ Укрзалізниця» в особі Акціонерне товариство «Регіональна філія «Львівська залізниця» АТ «Укрзалізниця» про стягнення збитків завданих державі порушенням природоохоронного законодавства в сумі 100,079 тис. грн;

-також до АТ Укрзалізниця» в особі Акціонерного товариство «Регіональна філія «Львівська залізниця» АТ «Укрзалізниця» про стягнення збитків завданих державі порушенням природоохоронного законодавства в сумі 961,456 тис. грн.

 

7.1. Лісові ресурси

 

За січень-грудень 2024 року у сфері охорони, використання та відтворення лісових ресурсів проведено 104 ресурсних перевірок, складено 181 протокол, 181 особа притягнута до адміністративної відповідальності на загальну суму штрафів 77,112 тис. грн. Нараховано 5071,853 тис. грн. завданої довкіллю шкоди. Пред’явлено 4 претензії на  суму 21,143 тис. грн. Сплачено 8 претензій та позовів на загальну суму 3925,281 тис. грн.

Передано до правохоронних органів 2 матеріали,  по яких відкрито кримінальні провадження, а саме:

1.В ході розгляду звернення громадянина, вздовж автомобільної дороги Станівці-Петрашівка в адмінмежах Станівецького старостинського округу Тарашанської сільської ради та Петрашівського старостинського округу Герцаївської сільської ради за межами населених пунктів, виявлено незаконну порубку захисних насаджень лінійного типу вздовж автомобільної дороги, а саме зафіксовано вирубку 166 сироростучих та сухостійних дерев породи тополя, яблуня, горіх, черешня, алича.Інспекцією, у відповідності до постанови КМУ від 23.07.2008 року №665 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу» підраховано шкоду заподіяну державі та довкіллю на загальну суму 4707377,3 грн . З метою проведення слідчих дій, внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності, матеріали розгляду звернення передані до Чернівецького районного управління поліції ГУ НПУ в Чернівецькій області. Відкрито кримінальне провадження.

            2.В ході розгляду електронного  звернення, яке надійшло на вебресурс «ЕкоЗагроза», державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища, підтвердили  факт незаконної порубки 25 сироростучих та сухостійних дерев породи ялина, дуб, осика, черешня, груша, яблуня на землях запасу Чудейської сільської ради за межами населеного пункту с.Буденець Чернівецького району Чернівецької області.У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 року №665 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу» підраховано шкоду завдану державі та довкіллю на суму 148897,02 грн.  Для подальшого реагування та встановлення винних осіб, матеріали проведеного обстеження надіслано до ГУНП в Чернівецькій області. Відкрито кримінальне провадження.

7.2. Зелені насадження

 У звітному періоді у сфері охорони та збереження зелених насаджень  проведено 82 ресурсних перевірок, складено 37 протоколів, 6  з яких передано на розгляд до судових органів. 35 осіб притягнута до адмінвідповідальності на суму 15,470 тис. грн., в тому числі 2 особи притягнуто до відповідальності за рішенням суду за матеріалами 2023 року, складених в ході операції «Новорічна ялинка»: 1 особа на 510 грн та 1 особа у вигляді попередження та 2 особи притягнуто до відповідальності за рішенням суду за матеріалами 2024 року, складених в ході операції «Первоцвіт»: 1 особа на 1700 грн та 1 особа у вигляді попередження.  Нараховано 7084,226 тис.грн. заподіяної довкіллю шкоди. Пред’явлено 34 претензій та позовів на загальну суму  1207,902тис. грн. До державного бюджету сплачено претензій та позовів  на загальну суму  548,783 тис.грн. 

Передано до правохоронних органів 29 матеріалів  з ознаками кримінального правопорушення, в порядку ст. 214 КПК України. Відкрито 13 кримінальних  провадження.

1. На території с. Лоп’янка Долинської територіальної громади Калуського району Івано-Франківської області за результатами розгляду звернення яке надійшло через вебресурс «Еко Загроза» виявлено незаконну рубку 74 (сімдесяти чотирьох, чим порушено вимоги ст. 40 Закону України "Про рослинний світ. Розмір шкоди завданої навколишньому природному середовищу, склав 34 219,00 грн. Виявлені факти можуть містити ознаки кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 246 КК України. Матеріали скеровано до СВ відділення № 1 (м. Долина) Калуського РВП ГУНП в Іван-Франківській області.

2. В ході комісійного обстеження земельної ділянки комунальної власності за кадастровим номером 2622082100:02:002:0001 на території с. Розточки Витвицької сільської ради ТГ Калуського району виявлено незаконну порубку 71 (сімдесят одного) сироростучого дерева, чим порушено вимоги ст. 25, 26, 40 Закону України "Про рослинний світ". Розмір шкоди завданої навколишньому природному середовищу, становить 744 588,72 грн. Таким чином, порушення виявлені під час комісійного обстеження на території с. Розточки Витвицької сільської ради ТГ Калуського району можуть містити ознаки кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 246 КК України. Матеріали скеровано до ВП № 1 (м. Долина) Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області.

3. Під час посилення заходів спрямованих на запобігання та виявлення порушень вимог природоохоронного законодавства на території м. Калуш Калуської МТГ Калуського району знищення зелених насаджень, а саме 61 (шістдесят одного) сироростучого та сухостійного дерева породи тополі, розмір шкоди завданої навколишньому природньому середовищу склав 144062,50 грн. Матеріали скеровано до Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області.

4. Під час посилення заходів спрямованих на запобігання та виявлення порушень вимог природоохоронного законодавства Надвірнянського району Івано-Франківської області встановлено, що за межами населеного пункту с. Заріччя Делятинської ТГ Надвірняського району виявлено незаконну порубку 66 (шістдесяти шести) сироростучих дерев.  Матеріали скеровано до Надвірняський РВП ГУНП в Івано-Франківській області.

5.При розгляді звернення гр. Максимовича М. виявлено незаконну порубку 13 (тринадцяти) сироростучих дерев породи дуба червоного та клена, за межами населеного пункту с. Воронів Городенківської ТГ Коломийського району, розмір шкоди завданої навколишньому природньому середовищу склав 209869,87 грн. Матеріали скеровано до Коломийського РВП ГУНП в Івано-Франківській області. Відкрито кримінальне провадження.

6. Під час посилення заходів спрямованих на запобігання та виявлення порушень вимог природоохоронного законодавства Івано-Франківського району Івано-Франківської області встановлено, що в межах населеного пункту с. Коростовичі Бурштинської ТГ Івано-Франківського району виявлено знищення 16 сироростучих дерев породи верби. Розмір шкоди завданої навколишньому природному середовищу склав 34, 450 тис. грн. Матеріали скеровано до ВП № 3 (м. Галич) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області та до Івано-Франківської обласної прокуратури.

7. Під час проведення державного нагляду (контролю) за додержанням Солотвинською селищною радою в частині здійснення делегованих органам виконавчої влади повноважень у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів було встановлено, що в межах населених пунктів с. Манява, с. Яблунька, с. Маркова та с. Солотвин Солотвинської ТГ Івано-Франківського району виявлено факти знищення 73 шт. дерев (зелених насаджень) без складання актів обстеження зелених насаджень, рішення виконавчого органу Солотвинської селищної ради та за відсутності ордера на їх видалення, що є порушенням вимог ст.ст. 25,26,40 Закону України «Про рослинний світ», постанови КМУ від 01.08.2006 року №1045 «Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах». Розмір шкоди завданої навколишньому природному середовищу, склав 91,055 тис. грн. Матеріали скеровано до Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області та до Івано-Франківської обласної прокуратури. Відкрито кримінальне провадження.

8. Під час проведення планової перевірки Тисменицької міської ради в частині здійснення делегованих органам виконавчої влади повноважень у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів було встановлено, що в межах населених пунктів с. Марківці, с. Старі Кривотули та за межами населених пунктів с. Красилівка і Нові Кривотули Тисменицької міської ради Івано-Франківського району виявлено факти знищення 159 шт. дерев зелених та лісових насаджень. Дерева зрізані за відсутності дозвільних документів: актів обстеження зелених насаджень, рішення виконавчого органу Тисменицької міської ради та за відсутності ордера на їх видалення, що є порушенням вимог ст. ст. 25,26,40 Закону України «Про рослинний світ», постанови КМУ від 01.08.2006 року №1045 «Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах». Розмір шкоди завданої навколишньому природному середовищу склав 461,745 тис. грн. Матеріали скеровано до Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області та до Івано-Франківської обласної прокуратури. Відкрито кримінальне провадження.

9. Під час проведення планової перевірки Долинської міської ради в частині здійснення делегованих органам виконавчої влади повноважень у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів було встановлено, що в межах населеного пункту м. Долина Калуського району виявлено факти знищення 52 шт. дерев зелених. Дерева зрізані за відсутності дозвільних документів: актів обстеження зелених насаджень, рішення виконавчого органу Долинської міської ради та за відсутності ордера на їх видалення, що є порушенням вимог ст.ст. 25,26,40 Закону України «Про рослинний світ», постанови КМУ від 01.08.2006 року №1045 «Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах». Розмір шкоди завданої навколишньому природному середовищу склав 57,475 тис. грн. Матеріали скеровано до Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області та до Івано-Франківської обласної прокуратури.

10.В ході розгляду електронного  звернення, яке надійшло на вебресурс «ЕкоЗагроза», державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції Карпатського округу, в межа населеного пункту  В.Петрівці Чернівецького району Чернівецької області підтвердили  факт незаконної порубки 2 сироростучих дерев породи вільха. Винну особу згідно статті 153 КУпАП притягнуто до адмінвідповідальності, підраховано збитки завдані довкіллю та державі в розмірі 2900грн. Виставлено претензію, яку сплачено в повному обсязі.

11. В ході розгляду звернення громадянина щодо незаконної  вирубки дерев на території Кельменецької ТГ Дністровського району, Інспекцією в адміністративних межах Кельменецької ТГ в межах населеного пункту с. Нелипівці по вул. Заводській (поряд сільського стадіону) Дністровського району встановлено факт незаконної рубки (знищення) сироростучих дерев породи тополя, черешня, алича, клен, горіх в кількості 62 штук. Підраховано шкоду завдану державі та довкіллю на суму 188,715 тис. грн. Для подальшого реагування та встановлення винних осіб, матеріали проведеного обстеження надіслано до ГУНП в Чернівецькій області. Відкрито кримінальне провадження.


12. В ході розгляду звернення громадянина  щодо незаконного знесення зелених насаджень по вул. Кармелюка 18а, в м. Чернівці, Інспекцією встановлено факт незаконного знесення одного сироростучого дерева породи вишня, яке скоєне в період 2023-2024 року невстановленими особами. Підраховано збитки завдані довкіллю та державі в розмірі 463 грн. З метою проведення слідчих дій, встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності Державна екологічна інспекція Карпатського округу направила матеріали перевірки до Чернівецького районного управління поліції ГУ НПУ в Чернівецькій області. Зазначеним правоохоронним органом встановлено винну особу. Підготовлено та виставлено 1 претензію на суму 463 грн, яка сплачена в повному обсязі.

13        В ході розгляду звернення громадянина  щодо знищення зелених насаджень по вул. Українська 51, в м.Чернівці, Інспекцією виявлено знищення 10-ти сироростучих кущів жасміну, гібіскуса, вейгели та троянди, яке скоєно протягом 2024 року невстановленими особами. Підраховано збитки завдані довкіллю та державі в розмірі 1250,0 грн.  З метою проведення слідчих дій, встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності Державна екологічна інспекція Карпатського округу направила матеріали перевірки до Чернівецького районного управління поліції ГУ НПУ в Чернівецькій області.

14. В ході розгляду звернення громадянина  в адміністративних межах Лівинецької ТГ за межами населеного пункту с. Подвіріївка Дністровського району встановлено факт незаконної рубки сироростучих дерев породи акація в кількості 53 шт., що є порушенням вимог ст.12,40 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 5, 26 Закону України «Про рослинний світ». Внаслідок незаконної порубки дерев заподіяно шкоду навколишньому природньому середовищу і державі в сумі 64595,13  грн. (шістдесят чотири тисячі п’ятсот дев’яносто п’ять гривень 13 коп). На підставі  вищевикладених фактів вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч. 1 ст. 245 Кримінального кодексу України. Матеріали для подальшого розгляду , встановлення винних осіб передано до Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області та Чернівецької обласної прокуратури. Відкрито кримінальне провадження.

15. Під час проведення державного нагляду (контролю) за додержанням Городенківською міською радою в частині здійснення делегованих органам виконавчої влади повноважень у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів на землях комунальної власності було встановлено факти знищення зелених насаджень, чим порушено вимоги ст. 25,26,40 Закону України "Про рослинний світ". Розмір шкоди завданої навколишньому природному середовищу, склав 11,277 тис. грн. Оскільки у виявленому порушенні вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч. 1 ст. 246 Кримінального кодексу України, матеріали скеровано до Городенківського ВП Коломийського РВП ГУНП в Івано-Франківській області та Івано-Франківської обласної прокуратури.

16. Під час проведення державного нагляду (контролю) за додержанням Бурштинською міською радою в частині здійснення делегованих органам виконавчої влади повноважень у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів було виявлено факти знищення 8 шт. дерев зелених насаджень. Дерева зрізані за відсутності дозвільних документів: актів обстеження зелених насаджень, рішення виконавчого органу Бурштинської міської ради та за відсутності ордера на їх видалення, що є порушенням вимог ст.ст. 25,26,40 Закону України «Про рослинний світ», постанови КМУ від 01.08.2006 року №1045 «Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах» (копія акту перевірки додається). Розмір шкоди завданої навколишньому природному середовищу склав 4726,00 грн. На підставі вищевикладених фактів вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч. 1 ст. 246 Кримінального кодексу України. Для розслідування викладених фактів матеріали скеровано до ВП № 3 (м. Галич) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області та у Івано-Франківської обласної прокуратури.

17. Під час проведення державного нагляду (контролю) за додержанням Галицькою міською радою в частині здійснення делегованих органам виконавчої влади повноважень у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів було виявлено факт знищення 1 шт дерева зелених насаджень, с.Бринь (територія школи та старостинського округу) Івано-Франківського району виявлено факти знищення 15 шт дерев зелених насаджень, с.Вікторів виявлено факт знищення 23 шт деревазелених насаджень. Дерева зрізані за відсутності дозвільних документів: актів обстеження зелених насаджень, рішення виконавчого органу Галицької міської ради та за відсутності ордера на їх видалення, що є порушенням вимог ст.ст. 25,26,40 Закону України «Про рослинний світ», постанови КМУ від 01.08.2006 року №1045 «Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах».Розмір шкоди завданої навколишньому природному середовищу склав 72037,50 грн. Оскільки у вищевикладених фактах, вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч. 1 ст. 246 Кримінального кодексу України, матеріали скеровано до ВП № 3 (м. Галич) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області та до Івано-Франківської обласної прокуратури.

18.  Під час проведення державного нагляду (контролю) за додержанням Вигодською селищною радою в частині здійснення делегованих органам виконавчої влади повноважень у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів на землях комунальної власності на території с. Кропивник урочище «Підвершок» було виявлено незаконну порубку 9 (дев’яти) сироростучих та сухостійних дерев породи: ялиці, ялини та бука. Дані дерева зрізані за відсутності дозвільних документів: актів обстеження зелених насаджень, рішення виконавчого органу Вигодської селищної ради та за відсутності ордера на їх видалення, що є порушенням вимог ст. ст. 25,26,40 Закону України «Про рослинний світ», постанови КМУ від 01.08.2006 року №1045 «Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах» (копія акту перевірки додається). Розмір шкоди завданої навколишньому природному середовищу склав 134 529,38 грн. Матеріали передано до ВП № 1 (м. Долина) Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області та Івано-Франківської обласної прокуратури.

29. Під час проведення державного нагляду (контролю) за додержанням Снятинською міською радою в частині здійснення делегованих органам виконавчої влади повноважень у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів у с. Долішнє Залуччя, с. Попельники, було виявлено факти знищення зелених насаджень. Розмір шкоди завданої навколишньому природному середовищу склав 47,712 тис. грн. Матеріали скеровано до ВП № 1 (м. Снятин) Коломийського РВП ГУНП в Івано-Франківській області та Івано-Франківської обласної прокуратури. Відкрито кримінальне провадження

20. Під час посилення заходів спрямованих на запобігання та виявлення порушень вимог природоохоронного законодавства Івано-Франківського району Івано- Франківської області встановлено, що за межами населеного пункту с. Єзупіль Єзупільської сільської ради Івано-Франківського району  виявлено незаконну порубку 118) сироростучих та сухостійних дерев. Розмір шкоди завданої навколишньому природному середовищу склав 720, 643 тис. грн. Матеріали скеровано до ВП № 1 (м. Тисмениця) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області та Івано-Франківської обласної прокуратури.

21. В ході здійснення державного нагляду (контролю) Кельменецької ОТГ спеціалістами Державної екологічної інспекції Карпатського округу виявлено знищення 10 сироростучих дерев породи тополя, черешня скоєне в період 2024 року, не встановленими особами, в адміністративних межах Нелипівського старостинського округу Кельменецької селищної ради  в межах населеного пункту с. Нелипівці Дністровського району Чернівецької області. За матеріалами заходу здійснено розрахунок розміру шкоди заподіяної внаслідок знищення 10 сироростучих дерев на суму 39200,00 грн Матеріали заходу для встановлення винних осіб, притягнення до відповідальності та відшкодування заподіяної шкоди передано  в Кельменецький РВ УМВС в Чернівецькій області. Відкрито кримінальне провадження.

22. Під час посилення заходів спрямованих на запобігання та виявлення порушень вимог природоохоронного законодавства на території Калуського району Івано-Франківської області  встановлено, що за межами населеного пункту урочище «Лани» с. Тростянець Долинської міської ради Калуського району виявлено незаконну порубку 57 дерев. Розмір шкоди завданої навколишньому природному середовищу склав 1 323, 630 тис. грн. Матеріали скеровано до ВП №1 (м. Долина) Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області та Івано-Франківської обласної прокуратури. Відкрито кримінальне провадження.

23. Під час посилення заходів спрямованих на запобігання та виявлення порушень вимог природоохоронного законодавства,  за межами населеного пункту с. Тисів (урочище «Під Широким») Болехівської міської ради Калуського району Івано-Франківської області виявлено незаконну порубку 25 дерев. Розмір шкоди завданої навколишньому природному середовищу склав 332, 662 тис. грн. Матеріали скеровано до ВП №1 (м. Долина) Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області та Івано-Франківської обласної прокуратури.

24. В ході розгляду звернення громадянина, в адміністративних межах Острицької сільської ради в межах населеного пункту с.Горбова Чернівецького району Чернівецької області виявлено незаконну порубку 80 дерев  різних порід.  Внаслідок знищення  дерев підраховано шкоду заподіяну державі та довкіллю на суму 55728,5 грн. У вищевикладених фактах вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч. 1 ст. 245 Кримінального кодексу України. Матеріали перевірки для внесення відомостей про злочин передано до ГУНП в Чернівецькій області. Відкрито кримінальне проводження, яке 31.12.2024 закрито на підставі п2 ч.1 ст. 284 КПК України..

 

25 Під  час  посилення  заходів  спрямованих  на  запобігання  та  виявлення  порушень вимог  природоохоронного  законодавства  на  території  Калуського  району  Івано-Франківської  області  встановлено,  що  за  межами населеного пункту  урочище «Лани» с. Тростянець Долинської  міської ради  Калуського району виявлено незаконну порубку 66 (шістдесяти шести) сироростучих та сухостійних дерев породи  дуб, ялиця, вільха, береза, граб,  липа та осика. Розмір шкоди завданої навколишньому природному середовищу, згідно додатку №1 постанови КМУ від 23.07.2008 року № 665, склав 1482816,73 грн. На підставі вищевикладених фактів, вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч. 1 ст. 245, ч. 1 ст. 246 Кримінального кодексу України. Матеріали скеровано до Відділення поліції № 1 (м. Долина) Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області. Відкрито кримінальне провадження.

26.         В  ході  комісійного  обстеження  земельної  ділянки  комунальної  власності  за адресою вул. Горішна на території с. Ланчин Ланчинської ТГ Надвірняського району виявлено знищення 6 сироростучих дерев породи: ялина, черешня, алича, яблуня та черешня.  Дані дерева зрізані за відсутності  дозвільних  документів та  за  відсутності  ордера  на  їх видалення, що є порушенням вимог ст. ст. 25,26,40 Закону України «Про рослинний світ»,  постанови  КМУ  від  01.08.2006  року  №  1045  «Про  затвердження  Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах». Розмір шкоди завданої навколишньому природному середовищу склав 5 013,00 грн. На  підставі  вищевикладених  фактів,  вбачаються ознаки злочину, передбаченого ст. ст. 245,246 Кримінального кодексу України. Матеріали скеровано до Надвірняського РВП ГУНП в Івано-Франківській області. Відкрито кримінальне провадження.

27.                  Під час розгляду звернення, яке поступило до сервісу фіксації фактів заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу внаслідок надзвичайних ситуацій, подій, збройної агресії російської федерації «ЕкоЗагроза» від Нагорної Д.Ю., щодо пошкодження дерев на Привокзальній площі у м. ІваноФранківськ з порушенням законодавства В ході огляду встановлено пошкодження до ступеня неприпинення росту двох дерев з порушенням Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України. Розмір шкоди завданої навколишньому природному середовищу склав 3,4 тис. грн. Матеріали скеровано до Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області.

28.                  В ході розгляду звернення громадянина,в межах м. Чернівці по вул. Сокирянська,7 А, скоєно незаконну порубку (знищення) двох сироростучих дерев породи ясень діаметром 32 см та слива діаметром 11 см. Дана порубка (знищення) двох сироростучих дерев, скоєно в період 2023-2024 року невстановленими особами. Внаслідок порубки (знищення) двох сироростучих дерев породи ясень та слива заподіяно шкоду навколишньому природньому середовищу і державі в сумі 1,625 тис. грн. Матеріали перевірки для внесення відомостей про злочин передано до ГУНП в Чернівецькій області.

29. Під час проведення державного нагляду (контролю) за додержанням Снятинською міською радою в частині здійснення делегованих органам виконавчої влади повноважень у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів у с. Долішнє Залуччя, с. Попельники, було виявлено факти знищення зелених насаджень. Розмір шкоди завданої навколишньому природному середовищу склав 47,712 тис. грн. Матеріали скеровано до ВП № 1 (м. Снятин) Коломийського РВП ГУНП в Івано-Франківській області та Івано-Франківської обласної прокуратури. Відкрито кримінальне провадження.


30.                  В ході розгляду звернення громадянина, в адміністративних межах Вижницької ТГ за межами населеного пункту с. Іспас Вижницького району Чернівецької області встановлено факт незаконної рубки та пошкодження 48 дерев різних порід. Розмір шкоди заподіяної довкіллю та  державі становить 74,989 грн. На підставі вищевикладених фактів вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч. 1 ст. 245 Кримінального кодексу України. Інспекція  звернулась до ГУНП в Чернівецькій області з клопотанням щодо внесення відомостей про злочин до ЄРДР та проведення розслідування виявлених фактів. Відкрито кримінальне провадження

31.              Під  час  комісійного  обстеження  зелених  насаджень  в  смузі  відведення автомобільної дороги Н-09 встановлено, що в межах населеного пункту в селищі Лисець Лисецької селищної ради Івано-Франківського району в смузі відведення автомобільної дороги  Н-09  (Мукачеве-Львів  кілометр  301  +  300  м)  по  вул.  Січових  Стрільців  1В виявлено  знищення  (рубку)  39  (тридцяти  дев’яти)  сироростучих  та  сухостійних  дерев породи граб та береза. Розмір шкоди завданої навколишньому природному середовищу, згідно додатку №1 постанови КМУ від 08.04.1999 року № 559 (із змінами), склав 62939, 00 грн. Матеріали скеровано до ВП № 1 (м. Тисмениця) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області, ГУНП в Івано-Франківській області та Івано-Франківської обласної прокуратури. Відкрито кримінальне провадження.

32.              Під  час  посилення  заходів  спрямованих  на  запобігання  та  виявлення адміністративних  правопорушень  на  території  лісового  фонду  кварталу  16 Мало-Турянського  лісництва  Філії  «Вигодське  лісове  господарство» виявлено незаконну  порубку  1  (одного)  сироростучого дерева  породи  ялиці,  діаметром  пня  14  см,  чим  порушено  вимоги  ст.  105 Лісового кодексу України. Згідно  додатку  №  1  постанови  КМУ  від  23.07.2008  року  №  665 (враховуючи індексацію такс). Проведено розрахунок розміру шкоди, завданої навколишньому природному середовищу, який становить 468,35 грн. На підставі вищенаведеного та керуючись ст. ст. 20-2, 47, 68, 69 Закону України «Про  охорону  навколишнього  природного  середовища» надіслано повідомлення про відшкодування шкоди заподіяної внаслідок незаконного вирубування дерева.

33.                Під  час  посилення  заходів  спрямованих  на  запобігання  та  виявлення адміністративних  правопорушень  на  території  лісового  фонду  кварталу  49Надвірняського  лісництва  Філії  «Надвірняське  лісове  господарство» виявлено  незаконну  порубку  1  одного)  сироростучого дерева  породи  ялиці,  діаметром  пня:  10  см,  чим  порушено  вимоги  ст.  105 Лісового кодексу України. Згідно  додатку  №  1  постанови  КМУ  від  23.07.2008  року  №  665 (враховуючи індексацію такс) проведено розрахунок розміру шкоди, завданої навколишньому природному середовищу, який становить 265,82 грн. На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 20-2, 47, 68, 69 Закону України  «Про  охорону  навколишнього  природного  середовища» надіслано повідомлення про відшкодування шкоди заподіяної внаслідок незаконного вирубування дерева.

34.                Під  час  посилення  заходів  спрямованих  на  запобігання  та  виявлення адміністративних  правопорушень  на  території  лісового  фонду кварталу  10 Надвірняського  лісництва  Філії  «Надвірняське  лісове  господарство» виявлено  незаконну  порубку  3  (трьох)  сироростучих дерев породи  ялиці,  діаметром  пня:  9,13,14  см, чим порушено  вимоги ст.  105 Лісового кодексу України. Згідно  додатку  №  1  постанови  КМУ  від  23.07.2008  року  №  665 (враховуючи індексацію такс) проведено розрахунок розміру шкоди, завданої навколишньому природному середовищу, який становить 1202,52 грн. На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 20-2, 47, 68, 69 Закону України  «Про  охорону  навколишнього  природного  середовища» надіслано повідомлення про відшкодування шкоди заподіяної внаслідок незаконного вирубування дерева


Операція «Новорічна ялинка»

Відповідності до доручення Державної екологічної інспекції України від 26.11.2024 року №2096 «Про посилення заходів щодо запобігання здійснення правопорушень  під час періоду заготівлі дерев хвойних порід в передноворічний період» розроблено та погоджено комплексний план заходів під час заготівлі, транспортування та реалізації хвойних насаджень в передноворічний період 2025 року». Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища на території Чернівецької та Івано-Франківської областей в ході проведення заходів складено 7 протоколів про адміністративні правопорушення, а саме: 5 за ст.65 КУпАП  на загальну суму 2550 грн, які  сплачено та 2  за ст.88-1 КУпАП направлено для розгляду у судові органи. Крім того, за незаконну заготівлю новорічних ялинок підраховано збитків завдані державі та довкіллю на загальну суму 3533 грн. Виставлено 5 претензій, які сплачено у повному обсязі.

  

26.  Контроль за об`єктами природно-заповідного фонду

            Впродовж січня-грудня 2024 року на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду проведено 30 ресурсних перевірок. Складено 1 протокол, який передано на розгляд до судових органів. Розраховано збитків завданих державі та довкіллю на суму 87967,948 тис.грн. Предявлено 3 претензії на суму 83369,582тис.грн. До державного бюджету стягнуто претензій та позовів на суму 8560,132 тис.грн.

В інтересах Державної екологічної інспекції Карпатського округу прокуратурою Івано-Франківської області виставлено позов до Карпатського НПП в сумі 5112,836 тис. грн.

Відповідно до постанови Західного апеляційного господарського суду, якою задоволено позов Державної екологічної інспекції Карпатського округу, філією «Путильське лісове господарство» сплачено шкоду в сумі 3270,002тис.грн., завданої внаслідок незаконної рубки дерев на території зоологічного заказника місцевого значення «Зубровиця».

До правоохоронних органів передано 4 матеріали. Відкрито 2 кримінальних провадження.

1. Під час посилення заходів спрямованих на запобігання та виявлення порушень вимог природоохоронного законодавства на території Калуського району Івано-Франківської області встановлено, що на території загально - зоологічного заказника "Чорний ліс", вчинено незаконну порубку 36 (тридцяти шести) сироростучих та сухостійних дерев, чим порушено вимоги ст. 25,26,60 Закону України "Про природно-заповідний фонд". Розмір шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд, внаслідок незаконної рубки дерев на території загально-зоологічного заказника "Чорний ліс» склав 4191,010 тис. грн. Матеріали скеровано до Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області. Відкрито кримінальне провадження. Пред’явлено 1 претензію на 82,188 тис. грн., яку сплачено добровільно.

2.Під час натурного обстеження об’єкта природно-заповідного фонду ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Сосна кедрова європейська» (в межах населеного пункту Мислівка) виявлено сухостійний пень діаметром 35 см, який під дією природних факторів, а також погодних умов почав розкладатися та втрачати деревну структуру. Розмір шкоди у відповідності до постанови КМУ від 7 листопада 2012 року № 1030 (Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ № 796 від 03.10.2018) «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)», становить 34 850 грн. Природоохоронний статус сосни кедрової, відповідно до Червоної книги України – вразливий). На підставі вищевикладених фактів, та у зв’язку із знищенням дерев на території Вигодської селищної ради Івано-Франківського району вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч. 1 ст. 246 Кримінального кодексу України. Матеріали скеровано до ВП № 1 (м. Долина) Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області.

3. В ході здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства на території Космацького лісництва Філії "Кутське лісове господарство" ДСГП "ЛІСИ УКРАЇНИ" виявлено порушення вимог природоохоронного та лісового законодавства, а саме незаконну порубку дерев, чим порушено вимоги ст. 69,105 Лісового кодексу України, ст. 12,40 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" та ст. 9-1,11,24,25,64 Закону України "Про природно-заповідний фонд"). Розмір шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд внаслідок незаконної рубки склав 83243,809 тис. грн. Матеріали скеровано до Косівського РВП ГУНП в Івано-Франківській області , ГУНП в Івано-Франківській області, Івано-Франківської обласної прокуратури, ТУ ДБР розташованого у м. Львові. Відкрито кримінальне проводження. Крім того, 18.12.2024 року надіслано лист до Івано-Франківської обласної прокуратури щодо пред’явлення позову про відшкодування шкоди завданої довкіллю та державі Філією "Кутське лісове господарство" ДСГП "ЛІСИ УКРАЇНИ".

4. Під час проведення державного нагляду (контролю) за додержанням Тлумацькою міською радою в частині здійснення делегованих органам виконавчої влади повноважень у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів було встановлено, що в межах м.Тлумач. на території об’єкту природнозаповідного фонду - Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва «Тлумацький міський парк імені Романа Круховського» виявлено факт незаконної рубки 3 дерев(чим порушено вимоги ст.ст.5, 91 Закону України «Про природно-заповідний фонд України»). Розмір шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природнозаповідний фонд склав 372,506 тис. грн. Матеріали скеровано до ВП № 5 (м.Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області, ГУНП в Івано-Франківській області, до Івано-Франківської обласної прокуратури.

27.  Контроль за об`єктами тваринного світу та водних живих ресурсів

   Впродовж 2024 року у сфері охорони тваринного світу проведено 103 ресурсних перевірок, складено 130 протоколів, в тому числі 4 протоколи передано на розгляд до суду.  135 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності на загальну суму 16,609 тис.грн, в тому числі 5 осіб – за протоколами складеними єгерською службою УТМР Івано-Франківської області, 1 особа за рішенням суду та 3 особи за протоколами громадських інспекторів з охорони довкілля. 

У сфері  охорони водних живих ресурсів у звітному періоді проведено 101 ресурсну перевірку, складено 206 протоколів, в тому числі 4 (ч.4с.85 КУпАП) передано до розгляду до суду. 204 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності на загальну суму штрафів 19,652 тис. грн., в тому числі 1 особа за протоколом громадського інспектора з охорони довкілля Загальна сума розрахованих збитків становить 77,673 тис.грн. Виставлено 1 претензію на суму 3,468тис.грн., яку сплачено в добровільному порядку.

-04 січні 2024 року під час проведення заходів спрямованих на запобігання та виявлення незаконного добування (вилову) водних біоресурсів  на території Дністровського водосховища, в адміністративних межах сіл Вороновиця та Непоротово Дністровського району Чернівецької області було вилучено 5 безгосподарських заборонених знарядь лову водних живих ресурсів (сітки капронові) загальною протяжністю 350 метрів.  Вся  жива риба, яка перебувала у сітках була випущена назад до природного середовища для подальшого існування та відтворення.

-10.04.2024 року встановлено факт незаконного вилову водних біоресурсів-риби породи лящ в кількості 7 штук скоєної невстановленими особами на Дністровському водосховищі в адмінмежах села Андоли Дністровського району. За даним фактом вилучено 3 незаконних знаряддя лову (капронові сітки) загальною протяжністю 110 м та підраховано збитки завдані державі та довкіллю на суму 11,543тис.грн. Надіслано повідомлення про злочин до правоохоронних органів Чернівецької області.Відкрито кримінальне провадження.

-30.04.2024 року під час спільного рейдового заходу  із працівниками Національного природного парку  «Хотинський» на Дністровському водосховищі Чернівецької області. виявлено безгосподарські знаряддя незаконного добування водних живих ресурсів (капронові сітки) загальною протяжністю 50 м. ,з яких вивільнено та відпущено у природне середовище  52 особини риб, зокрема: щук, судаків та пліток.

- 01 травня 2024 року  встановлено факт незаконного вилову водних біоресурсів-риби в кількості 38 штук скоєної невстановленими особами на Дністровському водосховищі в адмінмежах села Кормань Дністровського району. Підраховано збитки завдані державі та довкіллю на суму 62,662 тис.грн. Надіслано повідомлення про злочин до правоохоронних органів Чернівецької області. Відкрито Кримінальне провадження,  яке 23.09.2024 року закрите на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК України.

-за розглядом повідомлення селищної голови Войнилівської територіальної громади щодо загибелі риби у р. Сівка в селищі Войнилів, Калуського району спеціалістами Інспекції проведено обстеження русла річки Сівка, відібрано проби поверхневих вод р. Сівка для проведення лабораторних досліджень для встановлення факту забруднення вод. Виявлено перевищення гранично - допустимих концентрацій (ГДК) вмісту органічних речовин у річці Сівка на території селища Войнилів: - по амонію – перевищення у 23,5 раза; - по хімічному споживанню кисню (ХСК) – перевищення у 10,5 раза; - хлоридах - перевищення у 1,46 раза; - сухий залишок - перевищення у 1,6 раза; - біологічному споживанню кисню (БСК5) – перевищення у 14,3 раза. Вищенаведене свідчить про забруднення поверхневих вод та є порушенням ст.95 Водного кодексу України,. Вищевказані факти містять ознаки злочину, передбаченого ч. 2 ст. 242 Кримінального кодексу України, а саме порушення правил охорони вод (водних об'єктів), якщо це спричинило забруднення поверхневих чи підземних вод і водоносних горизонтів, джерел питних, лікувальних вод або зміну їхніх природних властивостей, або виснаження водних джерел і створило небезпеку для життя, здоров'я людей чи для довкілля та спричинило масову загибель об’єктів тваринного світу. Матеріали скеровано до ГУНП в Івано-Франківській області. Відкрито кримінальне провадження.

28.  Інструментально-лабораторний контроль

 

Відділом інструментально-лабораторного контролю за звітний період  відібрано  та проаналізовано  201 пробу поверхневих вод, визначено 2279 показників. За результатами інструментально-лабораторного контролю виявлено перевищення вмісту забруднюючих речовин у порівнянні з гранично допустимою концентрацією (ГДК) в поверхневих водах: р. Прутець,  нижче с. Поляниця Надвірнянського району Івано-Франківської області (амоній, завислі речовини);  р. Прутець,  с. Поляниця  Надвірнянського району Івано-Франківської області, біля готелю «Vlad» (хімічне споживання кисню ХСК, амоній);  р. Прутець,  с. Поляниця Надвірнянського району Івано-Франківської області, біля готелю «VikTan» (хімічне споживання кисню ХСК, біологічне споживання кисню БСК5); потік Безіменний, с. Угринів Івано-Франківського району (біологічне споживання кисню БСК5); р. Сівка, с. Брошнів-Осада Калуського району Івано-Франківської області (хімічне споживання кисню ХСК, біологічне споживання кисню БСК5);  Бурштинського водосховища та р. Гнила Липа Івано-Франківського району (перевищення вмісту нафтопродуктів за наслідками російскої військової агресії);  р. Саджава, с. Вигода Калуського району  Івано-Франківської області (амоній, хімічне споживання кисню ХСК, біологічне споживання кисню БСК5); р. Сівка, м. Калуш Івано-Франківської області (хімічне споживання кисню ХСК);  р. Луква, с. Боднарів Калуської міської ради  Івано-Франківської області (хімічне споживання кисню ХСК); р. Сівка, с. Сівка-Калуська Калуської міської ради Івано-Франківської області (хімічне споживання кисню ХСК); р. Кропивник, с. Мостище Калуської міської ради Івано-Франківської області (сухий залишок, хлориди, хімічне споживання кисню ХСК); п. Безіменний, Бурштинської міської ради Івано-Франківської області (перевищення біологічного споживання кисню БСК5); р. Левиць, с. Стрільче,  Коломийського району Івано-Франківської області (перевищення вмісту сухого залишку); р. Сівка с. Войнилів Войнилівської ТГ Калуського району (амоній, хлориди, сухий залишок, хімічне споживання кисню ХСК,

біологічне споживання кисню БСК5); р. Прут, м. Снятин (амоній, хімічне споживання кисню ХСК, біологічне споживання кисню БСК5);  р. Тлумач, м. Тлумач (амоній, хімічне споживання кисню ХСК, біологічне споживання кисню БСК5); потік Безіменний, с. Конюшки Рогатинського району (амоній, фосфати, сухий залишок, хімічне споживання кисню ХСК, біологічне споживання кисню БСК5); штучної водойми (озеро №1) водопровідного каналу – притоки безіменного потічка в адміністративних межах КП «Центр культури та дозвілля імені Тараса Шевченка» м. Чернівці (хімічне споживання кисню ХСК, біологічне споживання кисню БСК5); р. Дністер, с. Берегове Дністровського району Чернівецької області (хімічне споживання кисню ХСК, біологічне споживання кисню БСК5, зменшення концентрації розчиненого кисню); р. Дністер, с. Вороновиця Дністровського району Чернівецької області (хімічне споживання кисню ХСК, біологічне споживання кисню БСК5, зменшення концентрації розчиненого кисню); р. Дністер, с. Василівка Дністровського району Чернівецької області (хімічне споживання кисню ХСК, біологічне споживання кисню БСК5, зменшення концентрації розчиненого кисню); р. Рамаданка, с. Кельменці Кельменецької територіальної громади (хімічне споживання кисню ХСК, біологічне споживання кисню БСК5); р. Дністер, с. Дністрівка, с. Грушівці, с. Мошанець, с. Макарівка Кельменецької територіальної громади (нітрити); річки Мольниця в в адміністративних межах міста Чернівці (амоній, ХСК, БСК5, АПАР, зменшення концентрації розчиненого кисню), річки  Дністер, с. Атаки та м. Хотин, Хотинської територіальної громади (нітрити).

  Відібрано та проаналізовано 124 проби ґрунтів, 33 з яких відібрані під час оперативного реагування на дії, спричинені військовою агресією російської федерації. Визначено 4690 показників. Виявлено перевищення фонових концентрацій та нормативів гранично допустимих концентрації (ГДК) вмісту забруднюючих речовин на території: с. Дем’янів, Бурштинської ТГ Івано-Франківського району (нафтопродукти);  с. Яблуниця,  Поляницької  сільської ради Івано-Франківської області (п’ятиоксид фосфору, амоній обмінний); м. Калуш Івано-Франківської області (хлориди, сульфати); с. Насташино,  Бурштинської ТГ Івано-Франківського району (нафтопродукти);  с. Микуличин,  Яремчанської ТГ Івано-Франківської області (п’ятиоксид фосфору, амоній обмінний); Бурштинської ТЕС Бурштинської ТГ Івано-Франківського району (нафтопродукти); с. Яворів, Долинської міської ради Калуського району Івано-Франківської області (нафтопродукти); Богородчанської селищної територіальної громади (нафтопродукти); Галицької міської ради (нафтопродукти). Мамаївської ТГ Чернівецької області (амоній обмінний, нітрати, хлориди); Чернівецької ТГ (амоній обмінний, нітрати, хлориди, п’ятиоксид фосфору); Магальської ТГ Чернівецької області (амоній обмінний, нітрати, хлориди); Тереблеченської сільської ради Чернівецької області (амоній обмінний, нітрати, хлориди); Вижницької ТГ Чернівецької області (амоній обмінний, нітрати, хлориди, п’ятиоксид фосфору), Новоселицької міської територіальної громади (амоній обмінний, нітрати, хлориди); Вартиковецького старостинського округу Кельменецької територіальної громади (амоній обмінний, нітрати, хлориди, п’ятиоксид фосфору);  Недобоївської сільської ради (амоній обмінний, нітрати, хлориди, п’ятиоксид фосфору); Хотинської територіальної громади (амоній обмінний, нітрати, хлориди, п’ятиоксид фосфору); Рукшинської сільської ради (амоній обмінний, хлориди);  Путильської територіальної громади (амоній обмінний, нітрати, хлориди).

          Проведено контроль за викидами забруднюючих речовин стаціонарними джерелами на 1 підприємстві Чернівецької області, перевірено 2 джерела викидів. Відібрано 12 проб, виконано 78 визначень забруднюючих речовин.

 

          Державний ринковий нагляд

У сфері державного ринкового нагляду впродовж січня –грудня 2024 року  перевірки не проводились.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці