На території НПП Вижницький виявлено незаконну порубку дерев на суму понад 2,5 млн.грн.

Державною екологічною інспекцією Карпатського округу у відповідності до плану заходів державного нагляду (контролю) Державної екологічної інспекції України на 2019 рік здійснено державний нагляд (контроль) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства Національним природним парком «Вижницький». До перевірки залучено працівників Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Національної поліції України та працівників Прокуратури Чернівецької області. За результатами планового заходу виявлено ряд порушень чинного законодавства в частині охорони обєктів природно-заповідного фонду.

Зокрема, на території парку, працівниками інспекції виявлено факти незаконної порубки 278 дерев, яка  здійснена в період 2018-2019 років. Пеньки незаконно зрізаних дерев замасковані листям, гілками та глиною. Окремі частини крони зрізаних дерев та частини стовбурів залишені на місці порубки.

Відповідно до постанови КМУ від 24 липня 2013 р. № 541 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд» підраховані збитки завдані державі на суму 2 млн. 522 тис. 527 грн.

Відповідно до діючого законодавства готується претензія про відшкодування  шкоди за порушення законодавства про природно-заповідний фонд у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду. Матеріали перевірки для подальшого реагування будуть направлені до правоохоронних органів.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці