На Буковині та Івано-Франківщині триває операція «Новорічна ялинка»

           Під час щорічної природоохоронної операції «Новорічна ялинка» станом на 23.12.2020 державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Карпатського округу  провели 15 позапланових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням вимог природоохоронного законодавства в частині законності заготівлі та реалізації дерев хвойних порід в передноворічний період.

           За результатами проведених заходів складено 14 протоколів, до адміністративної відповідальності притягнуто 12 осіб на загальну суму штрафів  6 120 грн., 2 протоколи готуються до передачі в судові органи для розгляду та прийняття рішення. На підставі матеріалів перевірок розраховано розмір шкоди, заподіяної лісу внаслідок незаконної порубки хвойних дерев, на загальну суму 6 228 грн, виставлено 12 претензій для добровільного відшкодування завданої шкоди. Перевірки тривають.

        Державна екологічна інспекція Карпатського округу проводить перевірки як у місцях зростання хвойних насаджень, так і в точках продажу, посилений контроль здійснюється на територіях селекційних плантацій та ділянках цінних хвойних порід, особливо – на територіях природно-заповідного фонду.

За незаконну порубку хвойних насаджень порушники притягуються до відповідальності за ст.65 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення»: штраф на фізичних осіб в розмірі від 510грн. до 1020грн., на посадових осіб – від 2550грн. до 5100грн.

       Окрім того, за незаконне вирубування ялинок нараховуються стягнення за завдану довкіллю шкоду відповідно до «Такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу», затверджених Постановою КМУ від 23.07.2008 №665: розмір шкоди за одну незаконно зрубану ялинку діаметром стовбура до 10 см становить 519 гривень, діаметром до 14 см – 914 гривень, а до 18 см – 2347 гривень. Також за незаконну порубку або незаконне перевезення, зберігання та збут деревини може загрожувати ще й кримінальна відповідальність за статтею 246 ККУ.

         За реалізацію незаконно зрубаних новорічних ялинок встановлені штрафні санкції у відповідності до статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення: штраф від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн – 1700 грн), за ті самі дії, вчинені в межах природно-заповідного фонду, передбачено штраф від 100 до 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн – 3655 грн).

         Нагадуємо, що реалізація новорічних ялинок повинна проводитись лише за наявності  пластикових бирок зі штрих-кодом, що підтверджує законність їх заготівлі та реалізації, а також дозволяє покупцю дізнатись походження купленого деревця завдяки спеціальному он-лайн сервісу https://open.ukrforest.com/. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня, це може свідчити про сумнівне походження ялинки.Єдиним документом на право перевезення новорічних ялинок є товарно-транспортна накладна встановленого взірця з відповідними відмітками відвантажувача, видана лісогосподарським підприємством.

            В передноворічний період в населених пунктах традиційно організовано виїзну торгівлю хвойними деревами, новорічними гілками та композиціями, де ялинки  можна  придбати на законних підставах.

           Державна екологічна інспекція Карпатського округу вкотре наголошує громадянам не купувати новорічні ялинки сумнівного походження, не сприяти незаконному промислу, який завдає шкоди довкіллю!

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці