Інспекцією підведено підсумки роботи за 2020 рік

Впродовж 2020 року державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Карпатського округу здійснено 2545 ресурсних перевірок щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства. За результатами виявлених порушень складено 1883 протоколи про адміністративні правопорушення, з яких 35 протоколів для подальшого розгляду передано до судових органів. До адміністративної відповідальності притягнуто 1871 особу на загальну суму штрафів 405,807тис.грн., з яких стягнуто 401,727тис.грн.   

За  недодержання вимог природоохоронного законодавства нараховано збитків на загальну суму 66538,405тис.грн. Пред’явлено 212 претензій та позовів на загальну суму 39731,823тис.грн. (у т.ч. на цей час в судових органах перебуває на розгляді 13 позовів на суму 6453,410), а відшкодовано – 176  на загальну суму 3224,156тис.грн.

Для подальшого розгляду та відповідного реагування Інспекцією підготовлено та передано до правоохоронних органів 59 матеріалів перевірок, по яких відкрито 37 кримінальних проваджень.

Під час проведення заходів державного нагляду (контролю) найчастіше виявлялись наступні порушення вимог природоохоронного законодавства: незаконна порубка лісових та зелених насаджень, забруднення земельних ресурсів, незаконна вибірка гравійно-піщаної суміші та інші.

Зокрема, найбільші порушення виявлено наступними перевірками:

-       За результатами перевірки ДП Гринявське ЛГ виявлено незаконну порубку дерев, нараховано 2382,197тис.грн. завданої довкіллю шкоди. Матеріали перевірки передано до правоохоронних органів.

-       За результатами перевірки ДП «Калуська ТЕЦ-Нова» виявлено забруднення та засмічення земельних ресурсів, нараховано завданих довкіллю збитків на загальну суму 18 401,554тис.грн. Дане підприємство входить до переліку 100 найбільших забруднювачів довкілля України.

-       За результатами перевірки в адмінмежах с.Бояни Новоселицького району Чернівецької області встановлено факт незаконної вибірки гравійно-піщаної суміші, яка здійснена невстановленими особами. Підраховано завданих довкіллю та державі збитків на суму 4916,541тис.грн. Відкрито кримінальне провадження.

Державна екологічна інспекція Карпатського округу і надалі проводитиме в посиленому режимі планові та позапланові заходи державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства як громадянами, так і підприємствами.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці