Розпочинається  операція «Першоцвіт»

        Державна екологічна інспекція в Карпатського округу розпочала щорічну традиційну операцію «Першоцвіт» –  посилено державний контроль у галузі збереження ранньоквітучих об¢єктів рослинного світу.

Державні інспектори з  охорони навколишнього природного Карпатського округу передусім зосереджують свою роботу на проведенні перевірок в місцях зростання червонокнижних первоцвітів, особливо – на територіях об’єктів природно-заповідного фонду. Також спільно з представниками нацполіції, громадськістю та ЗМІ проводитимуться рейдові перевірки в місцях збуту декоративних рослин та на шляхах перевезення.

Відповідальність за порушення законодавства у сфері охорони, використання та відтворення рідкісних і червонокнижних видів рослинного світу, передбачена статтею 88-1 та статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладання штрафу на громадян від 510грн. до 3655 грн. з конфіскацією незаконно добутого. Постановою КМУ від 07.11.2012р. №1030 визначена компенсація за шкоду, заподіяну внаслідок добування, знищення або пошкодження червонокнижних рослин, а також за знищення чи погіршення середовища їх зростання, – від 49грн. за кожну трав'янисту рослину.

Державна екологічна інспекція Карпатського округу попереджає про відповідальність за знищення та продаж червонокнижних рослин, а також закликає  громадян не купувати підсніжники.  Адже купівля первоцвітів  сприяє незаконному промислу: не буде попиту – не буде і збуту!

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці